Účinkující

16:00 - ALEŠ POKORNÝ & HOSTÉ

"Mám radost, když si mohu zahrát a zazpívat. O to větší, když se o ni mohu podělit."

V 80. - 90. letech minulého století :-D jsem se nechával unéšet letními tábory, romantickým touláním s kytarou, skvělou taneční a popovou scénou, Big bitem, ale i pankovou či melodickou rockovou muzikou. A to je to, co mě dodnes ve své občasné tvůrčí dovednosti ovlivňuje.

Těch několik málo hudebních a textových počinů, které vznikaly či vznikají se řídí, řekl bych, náhlými, aktuálními životními událostmi a to s jakousi spontánností a uspokojivým pocitem nutkavého výlevu na papír. Výsledným efektem jsou pak skladby, většinou obdařené určitou pozitivní melodickou harmonií, v nichž se i ten nejhorší životní zážitek stává celkem přívětivou zkušeností, kterou si rád zazpívám. :-)

Mou hudební protřelost jsem nasbíral účinkováním v Chebské folkové Almaře a Rotavské folk-rockové Ulici. Dnes se na pódiu mohu opřít o mé hosty.

A proč tedy v názvu "hosté"? Tak jen v krátkosti.

Po rozpadu mé poslední hudební formace jsem v Praze začal vystupovat sám za sebe, jako písničkář. Oprášil jsem staré a prastaré písně, některé jsem vrátil zpět do folkového hávu, tak jak byly složené, a postupně přibývali muzikanti, kteří si semnou jen tak zahráli. Třeba na Open-mic, ale i festivalech. No, a poté přišla myšlenka, že bychom mohli vytvořit kapelu jako celek a s ní i můj nápad na změnu názevu kapely. Ovšem ten nikdo nepodpořil. Asi to tak má být, volní, ale při tom po spolu a cíleně tvořivý.

V repertoáru naleznete nejčastěji ve folk - beatových nebo folkových úpravách skladby mé vlastní, ale i písničky z prožitků a pera muzikanta Honzy Jelínka (Fajn Beat, Pha) anebo také Pavla Čtyrokýho (Básník), Luboše Beránka (Dej mi dej, Komár) - Těla Liberec anebo se vzpomínkou na Jaroslava Ježka ml. (Představy I, Podzim, A co my) - ČP8 Karlovy Vary.

Related Articles