Účinkující

17:30 - JABLKOŇ

JABLKOŇ - česká alternativní hudební skupina, která se díky své „nezařaditelnosti“ pohybuje jak v oblasti folku, rocku, ale i jazzu a vážné hudby.
Postupem let skupina omládla, ale svůj tradičně jablkoňsko – originální přístup k hudbě si ponechala. Duší souboru je stále Michal Němec – jediný zakládající člen.

Několik tisíc vystoupení doma i v zahraničí, víc než dvě desítky alb plných autorských písniček, spolupráce s mnoha muzikanty, orchestry včetně těch symfonických, s filmaři, divadelníky... Ale také nekonečné kilometry, pár bouraček a odepsaných aut, tu a tam nějaká ta „ponorka“, smutky i radosti. To všechno a mnoho dalšího se stalo a uložilo do vzpomínek, ale my se teď přesuneme do času, který teprve přichází. 

Říká se, že člověk je v pětačtyřiceti na vrcholu sil a schopností, tak to tak nechme i pro Jablkoň, prostě kapela v nejlepších letech. Pravdou ovšem je, že v současném složení je pamětníkem prvních krůčků pouze Michal Němec, ostatní postupně přicházeli a odcházeli, takže Jablkoň pomalu stárla a zároveň mládla až do „zralé“, trochu folkové, možná folkrockové, ale třeba i jiné, v každém případě nezaměnitelné přítomnosti. 

A copak že to vlastně tedy hrají? Pojmenovat hudbu Jablkoně dokázal až hudební kritik a publicista Jiří Černý když napsal: 
Je to něco mezi Bachem a divošskou hudbou.

Jablkoň v současnosti hraje ve složení:

Michal Němec (zpěv, kytara) Marie Puttnerová (zpěv, perkuse), Martin Carvan (kytara), Johnny Judl (baskytara, el. kytara), Petr Chlouba (bicí, perkuse)

Related Articles