Reportáže

Semtex

Záření 2022 "zazářilo" tentokrát minimálně pro 600 lidí

ZÁŘenÍ je již nesmazatelnou součástí obce Strančice. Čtvrtý rok se nám jen náhodou povedl uspořádat ve šťastný termín, hlavně díky počasí.
Poslední měsíc byly víkendy deštivé, aprílové a zamračené a ještě v pátek před festivalem byla mrazivá jasná noc.
24.9. se ale sluníčko probudilo a zářilo nám celý den a ikdyž se navečer přihnala oblaka, tak díky tomu jsme do půlnoci úplně neprochladli a bylo jakžtakž příjemně.
Podzimní událost trvala od jedné hodiny po obědě až do půlnoci a nejzákladnějším kamenem hudební události byly samozřejmě kapely a jejich vystoupení.
Na podiu LIVE STAGE opět zářilo plno hvězd, zpěváků a skupin. Brzy odpoledne nám park zpříjemnila pohodičková country-folková ROZJETÁ KAPELA a vzápětí je vystřídala vlašimská veselá trojice z kapely HRST. A rock´n´roll v nás rozproudili chlapci MAD DOG z Prahy. V podvečer se svými klasickými skvělými hity všem vdechli šťávu zkušení chlapi z plzeňského SEMTEXU. Špičku večera díky Aleši Uhlířovi vyzdobila punkrocková kapela ZAKÁZANÝOVOCE a mnoho návštěvníků se rozhýbalo a rozjuchalo. Dvacátý čtvrtý záříjový večer ukončilo kosmickou rychlostí 310 KOSMONAUTI ze sousedních vesmírných Kunic.
Celým odpolednem nás provedla Jana Dočkalová v rozkošném kloboučku a černočerveném dresscodu. O kvalitní zvukový zážitek se nám a vám postaral a doladil mistr zvuku Jiří Hofman.
Mezi vstupy na place doplnili a vylepšili zábavné bloky ukázkami sestav, výuky tréninku kopů a úderů sportovní oddíl dětí Taekwon-Do Strančice a hiphop show zatančily holky z výběrovky taneční školy Elements Crew z Kolodějů s Radkem Brusch a ukázkou Parkouru. 
Festivalové odpoledne před skupinou SEMTEX natáhl pauzu "Pivní challenge", naše již druhý rok divácká soutěž. Cílem bylo udržet půllitr nápoje před sebou s nataženou paží. Bylo to napínavé, 15 dětí malinovku a 15 žen a 15 mužů samozřejmě pivko! Odměnou za výdrž byly dobrůtky perníčky, křupínky od Bonavity, vstupenky do Berchtoldu a pár cen od prodejců vína, burčáku a dalších.
OPEN STAGE PARK, nebo-li zadní část byla věnována rodinám a jejich zábavě přes odpoledne. Řemeslníci, prodejci spolu s Rodinným centrem Lodička nabídli dětem 14 tvořivých zábaviček s odměnou při polovině splněných úkolů, tvoření, zábavy. Děti se mohly povozit na kolotoči, střílet kuší, malovat z písku, vyrábět dekoraci, náramky, malovat perníčky, pomalovat nebo potetovat si tělo nebo obličej, uplést něco z pedigu s košíkářem atd.  Za odměnu ve svých dovednostech ve workshopech získaly děti sladkost, nafukovací balónek, ořechovou tyčinku od Bonavity a drobnou hračku. 
Kolem půl čtvrté byla pro děti zahraná krásná pohádka od divadla LOKVAR o Sněhurce a sedmi trpaslících.
Úžasným doplňkem zábavy bylo tentokrát zvířecí vystoupení záchranné stanice Vavřinec - Draci v akci. Pan Adámek během dvou vstupů předvedl, co dokáží skuteční draví ptáci jako poštolka, káně, orlové, sova a výr. Někteří ptáci dokonce seděli během ukázky dětem na hlavě. 
Prodejní stánky nabídly možnost obdivování nebo zakoupením šperků, dekorací, čelenek, svíček, andělů, perníků, koláčů, bezprsťáků, sukýnek, oblečků, bloky a voňavé karty, vykuřovadla, vůně do koupele a další drobnosti. Občerstvení bylo dosti, za což děkujeme našim prodejcům, zvláště pak novému provozovateli občerstvení parku panu Michalovi a Honzovi s rodinami. Děkujeme za podporu akce Cukrárně u Moučků a Pavlovi Fišerovi. Asistovali nám pracovníci Rychlé Záchranné Pomoci z Rescue help - zdravotnická služba, z.s., se svými figurínami předváděli první pomoc.
Akci podpořil svojí přítomností zastupitelé obce. Přes 200 dětí do 18 let se na festivalu bavilo, 300 dospělých si užívalo sobotní večer a 110 osob včetně pořadatelů a prodejců celou akci připravilo, zajistilo a odpracovalo. Děkujeme všem, že se přišli pobavit. 
Obrovský dík všem dobrovolníkům, zvukařům, prodejcům vstupného, securitákům, obsluze kapel, kamarádům, stavitelům podia a stánků, kapelám, fotografům, sdílečům na facebooku a všem rodinám sdružených kolem RC Lodička za spolupráci a ochotu přiložit ruku k dílu. Zapojeny byly celé rodiny.
Moc si vážíme podpory a důvěry Obce Strančice v naší práci a snahu vše připravit a dotáhnout. 
Partnery jsou už pár let stálice a proto veliký dík
 obci Světice, firmě DMA kompenzační pomůcky, firmě Bonavita Kunice-Vidovice, zámek Berchtold, firmě Valeon – Elektrocentrály Všechromy, MAS Říčansko, Letním táborům OKO, Mateřské školce Strančice, oddílu Taekwon-Do Strančice, Občanskému sdružení ASANACE, MAS Podlipansku, portálu KUDY Z NUDY, BANDzone, Festivaly.cz, Pekařství Frydrych, taneční škole Elements crew, firmě Pro Security zajištující ochranu a návštěvní řád festivalu a svozu a sběru odpadů firmě Marius Pedersen a Českým toaletám.
Děkujeme moc všem divákům, dětem, návštěvníkům, rodinkám a příznivcům za fajn odpoledne a večer.
Jménem organizátora akce Rodinné centrum Lodička naviděnou na pátém ročníku 23. září 2023 opět v parku Strančice.
Michaela Hupcejová, Robert Pokorný a Monika Soukupová a moderátorka Jana Dočkalová a silný výkonný tým ochotných pomocníků.
Zvukař: Jiří Hofman a Vojtěch Hupcej
Zdroj foto: Alexandr Hupcej, Robert Pokorný
Zdroj video: Michal Špejra

Related Articles